איך מחליטים לאיזה אירועים האם והאב מגיעים לאחר גירושין

באופן כללי, לא לכל אירוע שני ההורים ירצו להגיע. יחד עם זאת, כאשר מדובר באירוע של אחד מילדיהם, שניהם ירצו להיות נוכחים ככל הניתן. מי יחליט מי יגיע לכל אירוע? חשוב להבין כי אין הכרעה בעניין באופן כללי, כל תיק לגופי. יש תיקים בהם יש נגד אחד מההורים צו הרחקה ואז אין לו אפשרות להגיע, ולעומת זאת, יש תיקי גירושין שהתנהלו ברוח טובה ושני ההורים יכולים להגיע ואולי אפילו לדבר יחד… 

 

מי מגיע ולאיזה אירוע?

נכון שיש מורכבות בנושא ההגעה, אך לא תמיד זה יהיה כך. ריכזנו כאן מידע בנושא, נקווה שהוא יביא לכם תועלת. אם אתם מחפשים לתשובה ספציפית מסויימת, פנו אל עורכת הדין רחל שחר מומחית לדיני משפחה שמצליחה להוביל בתחום כבר מספר שנים.

מי מגיע ולאיזה אירוע

מי חוגג הפעם?

בכל אירוע חשוב להבין מי החוגג. אם מדובר בחגיגה משפחתית של אחד מקרובי המשפחה מצד האם, ברור שאין צורך שהגרוש יגיע. וכן להפך, אם מדובר בחגיגה משפחתית מצד משפחת האב, אין צורך שהאם תגיע. אלא אם כן יש ביניהם ידידות סימנטלית והם מעוניינים להגיע וזו כבר בחירה שלהם.

 

מה המצב ביניהם?

אם תיק הגירושין בעיצומו והיריבות היא גדולה, קל להבין כי אף אחד מהצדדים לא ירצה להיות בקרבת הצד השני. גם הילדים לא ירצו להיות נוכחים למריבות ביניהם ולכן חשוב לבדוק בכל מצב שכזה, את מצב היריבות ביניהם.

מה המצב ביניהם

צו הרחקה

יש מקרים בהם יש נגד אחד מההורים צו הרחקה לילד שלו (דבר כזה יקרה במקרים קיצוניים כמו פגיעות ואלימות) ואז הוא לא יוכל להשתתף.

 

יש הסכם גירושין מסודר

כשיש הסכם גירושין מסודר וכל צד קיבל את שלו, העניינים אמורים להיות רגועים יחסית וממילא כאן ניתן לבדוק עד כמה חשובה השתתפות שני ההורים באירוע. יש אירועים שגם רק אחד מהם יכול להשתתף. בגיל הקטן ההורים יהיו אלו שידברו ביניהם ויחליטו.

בגיל גדול תוכלו לשאול את דעת הילד – מה הוא רוצה. האם הוא רוצה ששני ההורים ילוו אותו במסיבת הסיום? או שבכלל אולי הוא מעדיף שרק אחד מהם יגיע? אין כאן שחור או לבן ואם אין סוגיה משפטית, לכו עם הלב שלכם. פתחו ערוצי תקשורת נעימים עם הסביבה והיא תחזיר לכם אהבה.

 

לסיכום

כאשר המצב המשפטי על סף פיצוץ, אף אחד מההורים לא ירצה להיות נוכח לצד בן הזוג השני ובמקרה כזה חשוב לדבר לפני האירוע ולראות מי יהיה עם הילד כי אין סיבה שהוא יחגוג לבד, רק בגלל שההורים לא רוצים להיפגש. יש לא מעט מצבים בהם יש צורך לערב עו"ד לענייני משפחה למציאת פתרון מה לעשות לפני אירוע מסויים, כשלא רוצים שהצד השני יגיע.

איך מחליטים לאיזה אירועים האם והאב מגיעים לאחר גירושין

מה היה לנו עד עכשיו?
איך מחליטים לאיזה אירועים האם והאב מגיעים לאחר גירושין
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
ריפוי קוונטי
כללי
מה זה קוואנטום הילינג

העולם של ההילינג זוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מבינים את הפוטנציאל הגדול שיש לתחום הזה. בעוד שבהתחלה היה אפשר לחשוב שיש משהו

קרא עוד »