אנרגיה מתחדשת – מה זה בדיוק?

כיום, השיח סביב אנרגיה מתחדשת הוא רב ומעמיק ככל שהשנים עוברות, ואכן כיום קיימים כבר בכל העולם מכונות ומכשירים שמנצלים את הסביבה כדי לייצר אנרגיה מתחדשת באופן טבעי ופחות מזהם. אנרגיה מתחדשת בשונה מאנרגיה מתכלה, יוצרת כוח ואנרגיה מן תופעות קבועות בעולם, כמו כוחה של השמש, הרוח והמים, במקום לייצר אנרגיה על ידי ניצולו של כדור הארץ וכלוי משאביו הטבעיים. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על אנרגיה מתחדשת – מה זה בדיוק.

 

מה היא בדיוק אנרגיה מתחדשת?

מתוך כלל המשאבים בכדור הארץ והדרכים לייצר אנרגיה ממשאביו, אנרגיה מתחדשת עומדת בניגוד לאנרגיה מתכלה. אנרגיה מתכלה היא כלל האנגריה במאגרי האנרגיה בעולם שמתכלה לבסוף, כמו גזים מסוימים או מאגרי נפט, שמסתיימים לאחר שמכלים את החומרים בהם. לעומת זאת, אנרגיה מתחדשת מסוגלת להתחדש מהר יחסית והיא זמינה ממקורות טבעיים שכוחם אינו נגמר – כמו שמש, תנועת הרוח, הנעת מים וכו'. לעוד מידע על חשמל ואנרגיה מתחדשת, מומלץ לפנות למומחים – https://tlv-elec.co.il.

 

מה היתרונות באנרגיה מתחדשת?

יתרונה הגדול ביותר והמובן של אנרגיה מתחדשת היא שהיא אינה מתכלה וניתן לנצל את כוחה עוד ועוד. מדובר במהפכה סביבתית של ממש, שכן ניתן לנצל את הסביבה וכוחותיה עבור אנרגיה, במקום לייצר אנרגיה שתזהם את הסביבה. מדובר במהפכה בעולם האנרגיה, שמכילה יתרונות כה רבים, הנוגעים למצב הביטחוני, הבריאותי, הסביבתי והכלכלי של כולנו. ישנם יתרונות רבים לאנרגיה מתחדשת אותם חשוב להכיר:

 

תרומה כלכלית

למעשה, אנרגיה מתחדשת מסוגלת להוריד את המחירים, מאחר והעלויות של טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת אינן גבוהות מדי. מדובר בתרומה לכלל האנושות שכן כאשר הוצאות ההפקה נמוכות יותר, גם מחיר החשמל למשל, זול יותר עבור כולנו.

 

תרומה סביבתית

הפקת אנרגיה עד להפקת האנרגיה המתחדשת, הייתה מלווה בטכנולוגיות ושיטות מזהמות למדי שעלו לסביבה ביותר. לעומת זאת, הפקת אנרגיה מתחדשת מלווה בפחות השפעה וזיהום של הסביבה.

 

תרומה בריאותית

אמרנו שאמצעי הייצור הקודמים עבור אנרגיה, לפני הקמתן של טכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת, היו מזהמים וזיהמו את הסביבה. למעשה, הם גם זיהמו את האוויר ואת הסביבה עבור האנשים. הפקת אנרגיה מתחדשת מקלה על המצב הבריאותי הכללי ומפחיתה מחלות ובעיות נשימה.

 

תרומה לעתיד

למעשה, ברור שאנרגיה מתחדשת היא אנרגיה שלא תסתיים לעולם. כל עוד יש שמש, מים, רוח וצמחים, נוכל להפיק אנרגיה מתחדשת גם בעתיד ולהבטיח את יכולתנו להתקיים בעתיד.

 

תרומה ביטחונית

כולנו זוכרים את חרם הנפט שחוזר לשיח כל כמה חודשים. למעשה, הדיונים סביב נפט וחרם הנפט עשויים להוביל בכל רגע למלחמות ובעיות פוליטיות מיותרות. כעת עם פיתוח אנרגיה מתחדשת, ניתן להפיק אנרגיה מכלל חומרים אחרים והתלות בנפט וביחסים פוליטיים תקינים כבר אינה הכרחית כלל ומאפשרת לישראל, לא להיות תלותית ולעשות פשרות שאין לה רצון בהן.

 

טורבינה

מה היה לנו עד עכשיו?
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
ריפוי קוונטי
כללי
מה זה קוואנטום הילינג

העולם של ההילינג זוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מבינים את הפוטנציאל הגדול שיש לתחום הזה. בעוד שבהתחלה היה אפשר לחשוב שיש משהו

קרא עוד »