איך לצלם עלייה לתורה מבלי להפריע לתפילות?

צילומי בר מצווה הינם דבר חשוב מאוד עבור האנשים החוגגים, מאחר והצילומים מהווים עבורם זכרון מתוק מהמאורע שהם חגגו.

צילומי הנחת התפילין אמורים להתבצע באופן מקצועי ולפיכך, ישנה חשיבות גבוהה להיעזר בשירותיו של צלם מנוסה, שיצליח לתעד את הרגעים המיוחדים

והמרגשים של בר המצווה.

 

תיעוד המאורע לפי שלביו

ככלל, תיעוד בר מצווה עשוי לכלול כמה שלבים, כאשר העיקרי שבהם הינו שלב הנחת התפילין והעליה לתורה של הנער החוגג את בר המצווה. במהלך הצילומים, יש לאפשר למשפחתו של חתן בר המצווה להרגיש רגועים ושלווים, כך שביצוע הצילומים לא יגרמו עבורם לחוסר שקט. הדבר נוגע גם לצילומיהם של המשפחה הקרובה, של החברים שהגיעו לחגוג וכמובן גם של שאר האורחים אשר הגיעו להשתתף בשמחה.

מתפקידו של צלם מקצועי לדאוג מראש לצילומיהם של המשפחה והחברים, עוד בטרם יתחיל טקס בר המצווה. לאחר מכן, יצלם הוא את הטקס, את הנחת התפילין של חתן בר המצווה ושל קריאת התורה.

 

העלייה לתורה ע"י חתן בר המצווה הינה אלמנט מהותי בחגיגה, אשר יש לתעדו באופן מקיף ומקצועי, ככל הניתן. מסיבה זו, יש לשים דגש על כמה אלמנטים חשובים, בבואכם לבחור צלם עליה לתורה מקצועי שיגיע לתעד עבורכם את המאורע:

מקצועיות הצלם

היא האלמנט החשוב ביותר. הצלם נדרש להיות מיומן ומקצועי, באופן כזה שיצליח לבצע צילומים איכותיים, תוך כדי שילובם בתנאי תאורה שונים. במהלך העלייה לתורה, אשר מתקיימת בבית כנסת, יש לקחת בחשבון כי עשויה להיות תאורה שתשפיע על הצילומים ולפיכך, על הצלם להיערך לכל תנאי תאורה שיהיו במקום.

 

אומנותיות

כמו בכל סטואציה אחרת, גם במהלך עליה לתורה כדאי להשתמש ביצירתיות ולחפש תמונות אומנותיות. צלם מקצועי ידע לתעד גם תמונות מיוחדות, תוך תיעוד המתרחש מסביב, במהלך העלייה לתורה.

 

שילוב של צילומי וידאו

מעבר לתיעוד העלייה לתורה באמצעות צילומי סטילס, רצוי להשתמש גם במצלמת ווידאו, שבאמצעותה ניתן ליצור זכרון מושלם מחווית האירוע.

 

דגשים למהלך ביצוע הצילום

בכדי שהצלם יצליח לתעד את העלייה לתורה באופן מקצועי ומבלי להפריע למתפללים, עליו לתת את תשומת הלב לכמה פרמטרים:

  1. יש לבצע את הצילומים ממרחק מסוים, כך התיעוד במצלמה לא יפריע למתפללים ולחוגגים את השמחה.
  2. הצלם צריך להיות מנומס וידידותי ולדעת ליצור כימיה טובה עם הנוכחים בעליי לתורה ובייחוד עם חתן בר המצווה.
  3. כיום, מצלמות מקצועיות קיימות במגוון סוגים, כך שניתן לבחור מצלמה מקצועית לתיעוד האירוע, כך שתוך כדי השימוש בה, המתפללים והנוכחים בעלייה לתורה לא יחושו בהבזק כלשהו, המגיע מהמצלמה ויהיו נינוחים.
  4. על הצלם לדעת לשמור על מרחק מסוים בינו ובין המתפללים ולהצליח לבחון באילו רגעים ניתן לצלם תמונות, מבלי שתיגרם הפרעה ובאילו רגעים פחות ניתן לבצע צילומים.

 

נער מניח תפילין

מה היה לנו עד עכשיו?
מכשיר צילום
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
עדשה
טיפים בצילום
כמו שצלם חשוב באירוע – כך גם האוכל

שנת 2020 הביאה לשינוי בעולם האירועים. במקום לחגוג אירועים המוניים בגני אירועים או באולמות, רבים בוחרים לקיים אירועים מצומצמים בחצרות הבתים. בעת קיום אירוע בחצר

קרא עוד »