מתי הכי מומלץ להגיע לצילומי ניו בורן?

מתי הכי מומלץ להגיע לצילומי ניו בורן?

לידת תינוק היא אירוע מיוחד ומרגש ביותר לכל משפחה. מדובר באחד הרגעים הללו בחיים שהיינו רוצים שתהיה מצלמה שתצלם את התינוק שלנו ותייצר לנו מזכרת נצחית של המתיקות, השלווה והראשוניות שהתינוק שלנו מקרין.

 

מהם צילומי ניו בורן?

צילומי הניו בורן הינם צילומים ספציפיים של תינוק שזה עתה נולד. בשלב הזה המראה של התינוק מקרין את ההרגשה של השהייה ברחם, את הראשוניות של הלידה. בצילומי הניו בורן, מצלמים את הרך הנולד בתנוחות שינה שונות, עם לבוש מתוק וצבעוני, רקעים וסט מותאמים בדיוק לטעם שלכם ולתינוק שלכם.

 

אז מתי כדאי להגיע לצילומים?

במהלך החודשים הראשונים מהלידה ניתן לראות את התינוק שלכם משתנה בכל יום ויום. אך קפיצת הגדילה המשמעותית הראשונה מתרחשת דווקא בגיל 14 ימים. לכן מומלץ מאוד להגיע לצילומי ניו בורן עד גיל שבועיים. עם זאת, חושב לזכור כי חווית הלידה היא חוויה טראומתית ולא פשוטה, בעיקר לאם ולכן חשוב לאפשר לעצמך ולתינוק שלך לנוח מעט ולהתאקלם לבית ולחיים החדשים. לכן, לא מומלץ להגיע לצילומים לפני גיל 4-5 ימים.

 

האם לברית יש השפעה?

לגבי בנים טווח הזמנים הוא מעט שונה היות ובאמצע תקופת "הניו בורן" הם עוברים את טקס ברית המילה. במהלך הטקס הזה התינוק עובר חוויה שהיא מכאיבה מעט ולעיתים קשה להם לישון והם פחות נינוחים לאחר הברית.

לכן, מומלץ מאוד לנסות להספיק לקיים את הצילומים עד הברית עצמה. כמובן שאם לא התאפשר לכם (בכל זאת מדובר בתקופה לחוצה מאוד), כדאי לחכות לפחות יומיים אחרי הברית. המטרה של דחיית הצילומים היא לאפשר לאזור להבריא לחלוטין ולמנוע מתינוק אי נוחות בעת הצילומים.

 

מה מיוחד כל כך בגיל הזה?

עד גיל 14 ימים, התינוק מעביר את רוב הזמן בשינה. תנוחת השינה שלו מאופיינת בדמיון רב מאוד לתנוחה בה הוא היה ברחם. הדבר נכון גם למראה שלו ולאווירה אותה הוא משרה כלפי הסביבה. ישנה ייחודיות המאופיינת בשלווה, רוגע ומתיקות אינסופית המושרת אצל התינוקות שרק נולדו להם.

 

הבירור המקדים

היות ואת צילומי הניו בורן מומלץ לעשות בטווח של שבועיים מהלידה חשוב מאוד את כל הבירורים המקדימים ובחירת הצלם לעשות עוד בשלב ההריון. בדרך כלל צלמים המתמחים בתחום הניו בורן משריינים מספר מועדים במהלך כל חודש למספר היולדות העתידיות אשר ייצרו עימם קשר וקבעו את הצילומים העתידיים. הדבר מאפשר לצלם ולסטודיו שלו להתארגן מבעוד מועד ולכם כמשפחה להתאים את התאריך הנוח לכם ביותר.

 

מה אם לא הספקנו להצטלם בשבועיים הראשונים?

משפחות רבות לא מספיקות לקיים צילומים במהלך השבועיים הראשונים מהלידה, בין אם בשל מצב בריאותי או מנגד פשוט בגלל לחץ ולוח זמנים צפוף. אל דאגה, צילומי תינוקות ניתן לעשות בכל גיל ושלב. ישנם אף צלמים שאומרים שניתן לקיים צילומי ניו בורן גם עד גיל חודש.

מה שחשוב בצילומים הוא החוויה והמזכרת שאותה תקבלו לא משנה באיזה גיל תקיימו את הצילומים.

מה היה לנו עד עכשיו?
תינוק מחוייך בצילומים
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
למה חשוב לצלם נכון צימר
טיפים בצילום
למה חשוב לצלם נכון צימר?

הרשת מלאה בתמונות של צימרים שמציעים פינה שקטה במקומות שונים ברחבי הארץ. חיפוש מעמיק בנושא יגלה בפניכם 2 סוגים של תמונות. אלה שצולמו על ידי

קרא עוד »
עדשה
טיפים בצילום
למה בחתונה צלם מגנטים זה מאסט

במהלך תכנון של אירוע מסים ובפרט, במהלך תכנון חתונה, נלקחים בחשבון כמה בעלי מקצוע שתזדקקו לשירותיהם. מבין בעלי המקצוע שתזמינו, לרוב נכלל גם צלם מקצועי

קרא עוד »