צלם או צלמת? זוהי הדרך להשיג פטור ממס הכנסה

כדי לקבל פטור ממס הכנסה צריכים להיות זכאים ולעמוד בתנאים מסוימים. צלמים רבים לא יודעים שגם הם יכולים להיות זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה ולחסוך מאות אלפי שקלים. כאן בכתבה נסקור את הנקודות שבתור צלמים כדאי שתדעו לבדוק ולהעריך אם גם לכם מגיע פטור ממס הכנסה.

 

מה זה פטור ממס הכנסה?

מדובר בהטבת מס לה לא כל אזרח ישראלי זכאי. רק בעלי נכות רפואית או בעלי הכנסה קטנה זכאים לה. הרי על כל הכנסה חייבת אנחנו חייבים לדווח לרשות המיסים ולהפריש מס. זכאים בעלי פטור ממס הכנסה יכולים ליהנות מחיסכון כספי של מאות אלפי שקלים. כדי לבדוק אם גם אתם זכאים. כדאי שתכירו את הנתונים.

 

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

קיימים פטורים רבים ממס הכנסה. כאן נתמקד בפטור ממס הכנסה לבעלי נכות רפואית. אם אתם מתמודדים רפואית, אתם בעלי אחוזי נכות אבל אתם ממשיכים לעבוד כצלמים. יתכן מאוד ואתם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה. הפטור ניתן לבעלי אחוזי נכות של 90% לפחות הכוללת בתוכה 40% אחוזי נכות על ליקוי אחד.

חשוב לציין שגם אם אתם בעלי אחוזי נכות במספר המצוין אך אתם בעלי נכות כלשהיא, חשוב שתפנו לחברה המתמחה במימוש זכויות רפואיות כדי לבדוק את זכאותכם. יתכן ואתם זכאים וחבל שלא תקבלו את מה שמגיע לכם. בנוסף, על הזכאים להיות בעלי הכנסה המחייבת מס והם צריכים להיות בעלי תעודת נכות שניתנה להם לצמיתות או אפילו ל-185 יום בלבד.

 

איך מגישים בקשה לקבלת פטור ממס הכנסה?

בתור צלמים אתם כנראה מעדיפים לעבוד בצורה מקוונת ולכן תוכלו להגיש את הטפסים הנדרשים לאתר רשות המיסים באזור האישי. חולי ומחלימי סרטן יקבלו תוך 10 ימי עסקים תשובה בנוגע לזכאותם, אם הם הגישו את הבקשה דרך מערכת גל ירוק. הגשה שתיעשה באמצעות המערכת הרגילה אורכת זמן רב יותר ולכן יש להתאזר בסבלנות.

 

המסמכים שתצטרכו להגיש כוללים

  • טופס בקשה לפטור ממס הכנסה.
  • פרוטוקול סיכום של הועדה הרפואית בביטוח לאומי שקבעה את נכותכם.
  • צלמים שכירים יצטרכו לצרף גם תלוש משכורת.

 

ניתן לקבל החזר מס

אם הייתם זכאים לקבל פטור כבר לפני תקופה ולא הגשתם בקשה על כך, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת החזר מס ולקבל אלפי שקלים חזרה. ההחזר שניתן לקבל הוא על 6 שנים אחורנית כך שהסכום המצטבר יכול להגיע לסכומים משמעותיים במיוחד.

 

איך מומלץ להגיש בקשה לקבלת פטור ממס הכנסה?

תהליך הגשת בקשה הוא לא מורכב אך הוא יכול להסתבך ולכן כדאי לפנות מראש לאיש מקצוע מומחה בתחום. קיימות חברות רבות המציעות סיוע במימוש זכויות. חפשו חברה אמינה וטובה שתוכל לסייע לכם בקבלת כל הזכויות הרפואיות שמגיע לכם. בהצלחה.

צַלָם

מה היה לנו עד עכשיו?
צַלָם
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון: