צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות המשדרות לוק מושלם, לא תמיד מספיקות בעיני סוכנויות דוגמנות שונות אשר מחפשות, הרבה פעמים, גם כריזמה מיוחדת של המצולם, אשר משתקפת מהצילומים.

באופן כללי, הפקה של צילומי דוגמנות מקצועיים, כוללים לרוב גם הכנת המודל על ידי מאפר מקצועי ומעצב שיער, שיודעים להבליט בפניו ובגופו אלמנטים טובים ומחמיאים. בנוסף, צילומים בסגנון זה כוללים גם סטייליסט שיודע להתאים את הלבוש לדוגמן או הדוגמנית בצורה שתייחד את המראה שלהם ותגרום להם גם להרגיש נוצצים ואלגנטיים.

 

מה נדרש מצלם דוגמנות

ככלל, צילום דוגמנות נחשב לסוג צילום מתוך מגוון סוגים אחרים. חיסרון בולט בתחום זה, הוא הקלות בה כל אחד יכול להגדיר את עצמו כצלם דוגמנות בשל הסטטוס הנחשק שהגדרה זו מביאה עמה ובשל הפוטנציאל להרוויח כסף כתוצאה מעיסוק בתחום זה.

למעשה, רוב גדול של צלמים אשר עוסקים בתחום זה, אינם מקצועיים ואף לא עברו הכשרה רלוונטית שתכשיר אותם להיות צלמים מקצועיים. היכולת לרכוש מצלמה מקצועית ובעזרתה לצלם דוגמניות ונשים יפות, אולי עשויה להיות פשוטה יחסית, אולם, צלמים אשר לא הוכשרו להתעסק בתחום ואינם באמת מקצועיים, עשויים להיתקל בחוסר ידע לגבי שוק האופנה, בבואם לצלם מודליסטית כלשהי.

ראוי לציין כי רק מי שעבר התמחות בתחום ורכש ניסיון עם הזמן ועם העבודה שהתנסה בה ובנוסף, יש לו אוריינטציה לאופנה ולטרנדים חדשים או משתנים, עשוי להיות זה שבאמת ניתן להגדיר כצלם דוגמנות מקצועי.

 

צילומי דוגמנות – בחירה של צלם מקצועי שילווה אתכם בתהליך

כאמור, בוק תמונות מקצועי עשוי להעניק עבורכם את המפתח לעולם הדוגמנות. יחד עם זאת, יש לדעת לעשות את הבחירה הנכונה בכל הקשור לצלם מקצועי, שידע לכוון אתכם להסתכל ולעמוד(או לשבת) נכון במהלך הצילומים ולאנשי מקצוע נוספים, כגון מאפרת ומלבישה, אשר נדרשים לצורך הכנתכם לצילומים.

צלם דוגמנות מקצועי אמור גם לתת לכם תחושה של ביטחון ורוגע, במהלך הצילומים, בייחוד אם אתם חסרי ניסיון ומתמודדים עם פחדים ו/או חששות לגבי הצילומים. צלם טוב הוא זה שיש בו את הניסיון והמקצועיות, אך גם את היכולת להדריך אתכם נכון בזמן הצילומים, כך שהאלמנטים המשובחים ביותר שקיימים בכם, יצליחו לבלוט מבעד לתמונות.

בבחינת תהליך הצילום, קיימת נטייה להיעשות רגועים ככל שהזמן עובר. גם אם התחלתם את הצילומים מתוחים או לחוצים, סביר להניח כי בליווי של צלם מיומן ומקצועי, אשר נותן לכם הרגשה של ביטחון, תצליחו להשתחרר ולהיעשות נינוחים יותר בהמשך הצילומים.

 

לוקיישנים לצילומי דוגמנות

באופן כללי, צלמי דוגמנות עשויים להיות יצירתיים בכל הקשור למיקום הצילומים, בייחוד כשהם מבקשים להגיע לתוצאות של תמונות אומנותיות. יחד עם זאת, ניתן לומר כי צילומי דוגמנות  מתקיימים בעיקר בסטודיו מקצועי, הכולל תנאים אידיאליים לצילום, כגון: תפאורה ותאורה נלווים וכן, חדר איפור והלבשה.

קיימים גם צילומי דוגמנות שמתקיימים בחוץ, על רקע נופים מיוחדים שמטרתם בדרך כלל, היא ליצור תוצאה אומנותית ומיוחדת, אולם צילומים שמתקיימים בחוץ, דורשים היערכות מיוחדת למזג אוויר ותאורה שעשויים להשתנות.

צילומי דוגמנות מתקיימים גם במסלולי אופנה, בדרך כלל מול קהל ומטרתן להשיק בגדי מעצבים וטרנדים חדשים.

מה היה לנו עד עכשיו?
צילומי דוגמנות
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »
צלם בטבע
צילום אירועים
צלם בטבע

תחום הצילום המקצועי הולך ונעשה פופולארי יותר ויותר במהלך השנים והוא כולל כמה סוגים של צילום מלבד זה הבסיסי. בהקשר זה, צילום בטבע הוא סגנון

קרא עוד »