צלם אומנותי 

תחום הצילום בכללותו השתכלל עם השנים וכולל שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. הוא אף הולך ומתפתח ותופס חלק מרכזי באירועים על כל סוגיהם. אחד מתחומי הצילום הינו הצילום האומנותי, אשר מתייחס לצילום כאל אומנות וכמקום לביטוי. למעשה, צילום בסגנון אומנותי יכול להפוך משהו שמתרחש בפועל – למשהו אחר, באמצעות טכניקות שונות במצלמה. 

באופן כללי, בכדי להצליח ליצור תמונות בסגנון אומנותי, הצלם צריך להיות עם חוש יצירתי, עם יכולת לראות דברים בצורה אחרת ושונה מהמציאות ויחד עם זאת, גם לגרום לתמונות לקבל אלמנטים של רגש כגון: צחוק, אהבה או עצב. צלם אומנותי הוא זה שיודע לשלב בין יכולת צילום של תמונות סטנדרטיות ודי קבועות, כמו: צילומי משפחה באירוע ובין היכולת ליצור סגנון מיוחד בצילומים.

 

פופולאריות הצילום האומנותי

ניתן לומר כי עם התפתחותו של העולם הדיגיטלי, היכולת לשלב סגנונות עיצוב בתמונות הולכת ונעשית פשוטה יותר. בלחיצת כפתור ניתן ליצור אפקטים ולעצב עם פילטרים שונים את התמונות שרוצים ליצור. אולם, מה שמבדיל את המקצועיות בין צלמים שונים הן מידת היצירתיות והיכולת לכוון את המצלמה לזוויות מיוחדות ואף לא שגרתיות, שגורמות לתמונה להיראות מיוחדת.

 

במה נבדל צילום אומנותי מצילום טכני

באופן כללי, בכדי לצלם תמונות יפות ומקצועיות, לא נדרשת רמה גבוהה של יצירתיות, אלא יש צורך בעיקר להשתמש במצלמה איכותית ולדעת לכוון אותה נכון לצורך הצילום. אולם, בשביל לצלם תמונות מיוחדות ואף להביא רגשות שונים לידי ביטוי – דרכן , נדרשת יכולת אומנותית. למעשה, ניתן לעמוד על כמה הבדלים בין סגנון צילום אומנותי לסגנון צילום טכני: 

  1. כאמור, בצילום טכני – מתקבלת תמונה יפה אך לרוב איננה מעבירה עוד מסרים מעבר לכך. בצילום אומנותי, לעומת זאת, משתקפים גם רגשות מסוימים. הכוונה בכך, לתמונות עם הבעות פנים או שפת גוף מסוימות של המצולמים, אשר דרכן מצליחים להעביר למתבונן את התחושות או רגשות מסוימים. 
  2. בצילום טכני, הדגש הוא בעיקר על השימוש בתאורה טובה, בחירת עדשה מתאימה ושימוש נכון במצלמה אשר נדרשים בכדי לקבל תמונות טובות. בצילום אומנותי, הדגש מושם בעיקר על רמת היצירתיות והיכולת לצלם תמונות מזוויות שונות, אשר יגרמו לתמונות להיראות מיוחדות ולא שגרתית. 
  3. בצילום טכני, התמונות המתקבלות אמנם עשויות להיות יפות ואיכותיות, אך ללא ערך מוסף מעבר כך. בצילום האומנותי לעומת זאת, השימוש באפקטים ובקומפוזיציות שונות מאפשרים לו להיראות יפהפה ומיוחד מהרגיל.

 

כיצד משתלב הצילום האומנותי בחיי היום יום? 

באופן כללי, צילומים אומנותיים מתקיימים במקומות שונים, הן בטבע והן בתוך מקומות סגורים והם נפוצים במיוחד גם במסגרת אירועים שונים, כגון: בימי הולדת, בחתונות ואפילו בתצוגות אופנה. צילום אומנותי יכול להפוך רגעים סתמיים לכאורה, לכאלה עם הרבה רגש, באמצעות הנצחתם בטכניקות מיוחדות של המצלמה. 

מה היה לנו עד עכשיו?
מצלמה של צלם אומנותי
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צילומי דוגמנות
צילום אירועים
צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות

קרא עוד »
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »