צלם בטבע

תחום הצילום המקצועי הולך ונעשה פופולארי יותר ויותר במהלך השנים והוא כולל כמה סוגים של צילום מלבד זה הבסיסי. בהקשר זה, צילום בטבע הוא סגנון המכיל כמה קטגוריות, כגון: צילומי נופים מרהיבים, צילומי פרחים וצילום חיות בר. ככלל, צילומי טבע מאופיינים בשני תחומי טכניקה: צילומי סטילס וצילומי ווידאו ואחד המאפיינים הבולטים בהם הוא צבעוניותם הרבה יחסית לצילומים מסוגים אחרים.

 

חסרונות בצילומים בטבע

על אף הייחודיות שבצילומי טבע, אשר יכולים להיות אומנותיים ומרהיבים ביותר, עלולים להיות בהם גם כמה חסרונות, ביניהם:

  1. בימים גשומים, עשויים להתרחש נזקי טבע כגון: רוחות או סופות שעלולים להפריע למהלך הצילומים ואף לפגוע בציוד של הצלם.
  2. בנוסף, גשמים עשויים להרטיב את המצלמה או לחדור אליה ובשל כך לקלקל אותה.
  3. קיימים צילומי טבע אשר מתבצעים במקומות גבוהים כגון: הרים, אשר לעיתים דורשים טיפוס ומאמץ פיזי כדי להגיע אליהם. בנוסף, טיפוס למקומות גבוהים עלול להעמיד את הצלם ואת המעורבים בצילומים בפני סכנת נפילה.
  4. צילומים בטבע אשר מתמקדים בחיות עשויים להעמיד אתגר בפני הצלם, שמתבקש להתקרב לחיות בכדי לתעד אותן במצלמה. ישנן חיות אשר עשויות להיות מוגדרות כ"מסוכנות" או כ"לא ידידותיות" והדבר עלול להקשות על הצלם. בנוסף, ישנן חיות אשר נוטות לברוח כשהן מבחינות בנוכחותו של אדם בסביבתן – מה שעלול גם כן להקשות על משימת הצילום.

 

איך ליצור תמונות טבע מקצועיות

ככלל, תמונות מקצועיות דורשות מקצועיות ומיומנות אך גם יכולת לזהות מיקומים פוטנציאליים לביצוע תמונות מוצלחות ואף מרהיבות. בתמונות טבע בפרט, ישנם כמה אלמנטים חשובים שיש לשים עליהם את הדגש בכדי לקבל תמונות מקצועיות:

  1. הקומפוזיציה (סידור האלמנטים בצילום) היא אינדיקטור חשוב ביותר לצורך הצלחת התמונה. טעות נפוצה שעושים צלמי טבע מתחילים היא להתמקד באור של התמונה תוך התעלמות מאלמנטים שקיימים בה. לכן, בכדי ליצור תמונה עם תחושת טבע אמיתית, יש לכלול בה את אלמנטים חשובים, כגון: הרים או סלעים מיוחדים, מלבד האור שבה. לצורך זה, ההמלצה היא לבחור לוקיישן שבו מובלטים האלמנטים השונים מלבד.
  2. דגש נוסף הינו הימנעות מזיהום אוויר במהלך הצילומים, אשר עלול לפגוע בגוונים האותנטיים של צבעי הטבע שבצילום.
  3. בנוסף, יש לשים את הדגש גם על בחירת מיקום ומועד הצילום. חושך למשל, עלול להפריע לאיזון ברמות הבהירות השונות שבתמונה המצולמת. שלג וקרח, לעומת זאת, עלולים לתרום מאוד לתחושת חורף אותה מעוניינים לשקף בתמונות ובנוסף גם עשויים לתרום לבהירות טובה לתמונה, בזכות הצבע הלבן.

 

צילמי מאקרו של חיות וצילומי נוף

בצילומי טבע, כאמור נוטים להתמקד במגוון אלמנטים שונים, ביניהם: נופים מיוחדים. צילומי נוף בדרך כלל כוללים פריטים עמוקים וצבעוניים והם נחשבים קלים ביותר לביצוע. בצילומי חיות, משתמשים לעיתים בטכניקת תקריב שנקראים גם צילומי מאקרו. באמצעות טכניקה זו ניתן לתעד אובייקטים קטנים מאוד, כגון: יתושים או נמלים, כדי להצליח להבחין בדקויות שבהם.

מה היה לנו עד עכשיו?
צלם בטבע
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צילומי דוגמנות
צילום אירועים
צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות

קרא עוד »
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »