צלם דתי

תחום הצילום המקצועי באירועים ובחתונות בפרט, הולך ומשתכלל במהלך השנים והוא טומן בחובו את הדרישה למיומנות גבוהה מלבד ידע בסיסי בצילום. בהקשר זה, כשמדברים על צילום שנעשה על ידי צלם דתי, גם קיימת הדרישה למקצועיות ואף נדרשת מידה מסוימת של רגישות יותר מאשר באירועים רגילים. הסיבה לכך היא שכמדובר בצילומים באירועים עם פן מסורתי או דתי, בד"כ יהיו עבורם קווים מסוימים וקודי התנהלות שעל פיהם יש לנהוג.

 

קווים מנחים בצילומי אירועים דתיים

באירועים דתיים, על הצלם להכיר את אופיים, אשר שונה מזה של אירועיים חילוניים. בכלל זה, כשמדובר בחתונות דתיות, קיימים קודים מסוימים אשר על פיהם הן מתקיימות:

  1. ראשית, ההפרדה בין גברים לנשים במקומות הישיבה, אשר מחייבת צלמים גם לאיזור הגברים וגם לאזורם של הנשים. יחד עם זאת, חשוב שהצלמים יצלמו את האירוע מכל הזוויות האפשריות על מנת שתיעוד התמונות (או הווידאו) יהיה עשיר ומלא ככל האפשר. 
  2. הצילומים אמורים להתמקד בכלה ובחברותיה כבר בשלבי ההתארגנות, בטרם ההגעה לחתונה. למעשה, צלם המצלם במאורעות דתיים צריך לתעד כל רגע נתון בייחוד כשמדובר בצילומים של כלה. בנוסף, יש לתת את הדגש בצילום לאלמנטיים דתיים וקדושים, שהם למעשה הדברים שחשובים לבני הזוג שמתחתנים, כמו למשל: כסא הכלה, רגעי החופה והרגעים שלאחריה, בהם יש התאחדות מרגשת בין החתן והכלה, שאותה יש לתעד מכמה זוויות אפשריות. 
  3. גם בצילומי המשפחות של החתן והכלה קיימת התנהלות מסוימת, אשר על פיה יש לבצע צילומים ראשוניים למשפחות בלבד, ללא החתן והכלה (מאחר ואינם רואים אחד את השניה עד לרגע החופה) ולאחר מכן, צילומים נוספים בהם יכללו החתן והכלה יחד עם המשפחות. 
  4. ככלל, באירועים דתיים קיימת דרישה כי הצילומים יהיו מכוונים לצניעות (לדוגמא: שרק איזור הגברים יצולם בזמן הריקודים וכד') ולפיכך, יש לבצע תיאום ציפיות עם בעלי השמחה מבעוד מועד. 
  5. ישנם מקרים, אשר מטעמי צניעות – בעלי השמחה דורשים כי תהיה צלמת ווידאו וצלמת סטילס (ולא צלם) עבור האיזור של הנשים.

 

לסיכום

בצילומים מקצועיים שנעשים באירועיים עם צביון דתי, על הצלם לקחת בחשבון את הסגנון הייחודי והשונה מזה של אירועיים חילוניים ובהתאם לכך, לתת את ההתייחסות לאלמנטים הנדרשים באירועים מסוג זה. למעשה, עליו לפעול במהלך צילומי האירוע לפי קווים מנחים אשר מאפיינים אירועים דתיים באופן כללי. 

בחתונות דתיות בפרט, יש להתייחס גם לעיתוי הצילומים השונים, אשר מתקיימים לפני החופה, בזמן החופה ולאחריה. בנוסף, בצילומים נדרש גם לתת את הדגש להתנהלות אשר על פיה נוהגים החתן והכלה עוד בטרם הגעתם לחופה. ניתן לומר, כי צלם דתי אמור להגיע לאירועים בסגנון זה עם גישה הלכתית ועם רגישות מיוחדת כלפי בעלי השמחה, כלפי משפחותיהם וכמובן כלפי האורחים אשר הגיעו לשמח אותם.

מה היה לנו עד עכשיו?
צלם יושב עם המצלמה ביד
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צילומי דוגמנות
צילום אירועים
צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות

קרא עוד »
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »