צלם ילדים

ככלל, צילום דורש מיומנות ותרגול מצד הצלם ולעיתים גם יצירתיות לצורך קבלת תמונות מיוחדות. צילומי ילדים בפרט, דורשים אף הם סבלנות, בעיקר בשל העובדה שהילד המצולם לא תמיד יהיה בעניין הצילומים ולפיכך, לא בהכרח ישתף פעולה עם הצלם בזמן הצילומים. מיומנות צילום ילדים למעשה נרכשת עם הזמן ועם הניסיון.

 

טיפים לצלם ילדים

כאמור, תהליך צילום של ילדים עשוי להיות מורכב ואף קשה לעיתים, במידה והם לא משתפים פעולה בעת הצילומים. הדבר עשוי להיות אף קשה יותר לצלם מתחיל, אשר חסרה בו המיומנות והניסיון בעבודת צילום עם ילדים.

לפיכך, ניתן להציע כמה טיפים יעילים שיכולים לסייע במהלך צילומי ילדים ואף לתרום לתוצאה יפה של תמונות:

  1. ראשית, בכדי שהילד יהיה רגוע ונינוח בזמן הצילומים, יש להכין מראש את ההורים שידאגו לתנאים פיזיים נאותים עבורו: כדאי שהוא יישן טוב, יאכל כמו שצריך ושיהיה נקי ואסתטי. באמצעות הכנות מקדימות אלה, ניתן יהיה לחסוך טרדות שעלולות להעסיק את הילד בזמן הצילומים ולהפריע למהלכם.
  2. כדאי גם לדאוג שיהיו עבורו בגדים להחלפה בזמן הצילומים, במקרה שהוא יתלכלך או יזדקק לבגדים חלופיים.
  3. ההמלצה היא לצלם מגובה העיניים של הילד, בכדי שדמותו תראה בצילום הכי טבעית והכי דומה בגובהה למראה שלה במציאות.
  4. מבחינת התאורה, כדאי לצלם בשעות היום הנעימות, בהן השמש לא יוקדת. התאורה למעשה היא המרכיב החשוב ביותר בתמונה, לכן יש לתת עליה בעיקר את הדגש ולבצע את הצילומים באזור מוצל ככל האפשר, בכדי שלא יתקבלו בתמונה צללים (כתוצאה מהשמש), אשר עשויים לפגוע באיכותה.
  5. לגבי רקע – יש לדאוג שיהיה ניטרלי בכדי שלא יסית את תשומת הלב מהילד המצולם. כמו כן, יש לדאוג שלא יהיו אלמנטים, כגון: עמודים, שעלולים להסתיר את הילד ולפגוע בנראותו בתמונה.
  6. צילום מבט ישיר של הילד עשוי לתרום מאוד להצלחת התמונה, לפיכך, יש להשתמש בטקטיקות שונות כדי למשוך את מבטו אליכם בזמן הצילום.
  7. כדאי להחמיא לילד תוך כדי צילומים בכדי לעודד אותו לשתף פעולה ככל הניתן ובכך להביא להצלחת התמונה.
  8. באופן כללי, כדאי לבצע צילום ילדים בחוץ ולא רק בבית. הסיבה לכך היא שאתם עשויים למצוא אזורים אטרקטיביים מחוץ לבית, כגון: גני שעשועים, בהם ניתן לתעד רגעים יפים של הילד תוך כדי שהוא משחק במתקנים.

 

משמעות הצילומים עבור הורים

ככלל, הורים רבים רואים בצילום ילדיהם – מהלך חשוב ומשמעותי, אשר באמצעותו הם יכולים לשמר רגעים מיוחדים ולהיזכר בהם גם בעתיד, באמצעות התמונות. מעבר לכך, חווית הצילום נחשבת כמהנה וכיפית שהורים נהנים לקחת בה חלק.

כיום, נהוג לבצע צילומי ילדים כבר בשלבים ראשונים להולדתו של הילד. ישנם הורים אשר משקיעים בצילומי ילדם בכל כמה חודשים וזאת מאחר שהם מעוניינים לתעד את תהליך הגדילה של ילדם ולהיזכר בו גם בעתיד, באמצעות הצילומים.

מה היה לנו עד עכשיו?
צלם ילדים
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צילומי דוגמנות
צילום אירועים
צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות

קרא עוד »
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »