צלם סטילס 

באמצעות הצילום, אנו יכולים לתעד אירועים ורגעים שונים בחיים, אשר עשויים להשאיר חותם ואף לעורר בנו רגשות מיוחדים. בעידן של היום, בו הטלפונים החכמים תופסים מקום ניכר, אפשר להבחין בחשיבותה של המצלמה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהם ומשמשת אנשים רבים לצילום ותיעוד. אולם, על אף השכלול במצלמות של הטלפונים הניידים, אין בהם כדי לתפוס את מקומן של המצלמות הישנות והטובות, שכולם מכירים.

 

מהותם של צילומי סטילס

מבין מגוון הצילומים הקיימים, נפוצים מאוד צילומי הסטילס שהם למעשה צילומים סטטיים של תמונות, בניגוד לאלה הנעשים באמצעות ווידאו. צילומי הסטילס מאפשרים לתפוס רגע מסוים ולתעדו באמצעות מצלמה.

 

צילומי הסטילס כחלק בלתי נפרד מחיי היום יום

בזכות תיעוד של רגעים וצילומם באמצעות מצלמה, אנו יכולים לשמור רגעים וסיטואציות שונות שקורות בחיי היום יום. מעבר לכך, כמעט בכל אירוע שמתקיים, נהוג לבצע צילומי סטילס על ידי צלם מקצועי אשר מלווה את בצילומיו את רגעי האירוע, את המקום עצמו ואת האורחים הנוכחים.

 

צילומי סטילס כביטוי עצמי

הצלם אשר מבצע את הצילומים, עשוי לבוא לידי ביטוי דרכיהם, באמצעות שיטות צילום מיוחדות וסגנון המאפיין אותו. בצילומיו, הוא יכול להתמקד בתפאורה מסוימת, באנשים ואפילו בריהוט שהוא בוחר שיהיו חלק מהתמונה. בנוסף, את התמונות ניתן לעצב בסגנונות שונים בזמן פיתוחן, למשל: להדפיסן בשחור ולבן במקום בצבע.

 

שיטות שונות להדפסת תמונות סטילס

בעבר, השיטה המקובלת בפיתוח תמונות, הייתה בעיקר להדפיס אותם (מהמצלמה) ולסדרם באלבום תמונות. כיום, השיטות לפיתוח תמונות השתכללו קצת יותר וניתן להעביר את קבצי התמונות ישירות למחשב – לאלבום דיגיטלי.

 

כיצד לבחור צלם סטילס מקצועי?

ככלל, בבואכם לבחור צלם מקצועי שיבצע תמונות סטילס באירוע שלכם, כדאי לקחת בחשבון כמה קריטריונים, אשר עשויים להעיד על טיבו של הצלם:

  1. ראשית, מומלץ לעשות בירור לגבי צלם מקצועי. כדאי להתייעץ עם קרובי משפחה או עם חברים בנוגע לצלם. כדאי גם לבקש לראות תמונות של צלם מומלץ, שעל ידיהן ניתן יהיה להעריך מראש את סגנון הצילום ואיכות העבודה שלו.  
  2. דבר חשוב נוסף, הוא לבצע בירור לגבי שירותו ואדיבותו של הצלם, בזמן עבודתו. שכן, היחס שלו כלפי האורחים ובעלי האירוע – חשוב לא פחות מאיכות הצילום והעבודה.

 

עלויות של תמונות סטילס

בבחירה של צלם מקצועי, יש לקחת בחשבון גם את העלויות השונות לסוגי הצילומים אותם מעוניינים לבצע. כשמדובר בצילומי סטילס, סדרך כלל העלויות אינן אחידות ואף עשויות להשתנות, בהתאם לוותק הצלם, למוניטין שלו ובמקרים מסוימים גם למיקום ממנו הוא מגיע (למשל, צלמים מאזור המרכז עשויים לגבות מחירים גבוהים יותר מצלמים באזור דרום).

 

בחירה של תמונות סטילס מוצלחות

צלמי סטילס מקצועיים בדרך כלל יהיו מיומנים, כך שרוב התמונות שהם יצלמו עשויות להיות טובות ואף מוצלחות. יש להם את הידע לבצע תמונות מכמה זוויות, כך שרובן תהיה בסופו של דבר לטעמכם. אולם, לאחר אירוע, כאשר התמונות מתקבלות, יכול לקרות מצב בו אינכם שבעי רצון מכלל התמונות ותעדיפו רק חלק מהן על פני האחרות.

במקרה בו תחליטו לפתח תמונה ולתלות אותה בקיר מסוים בבית, למשל, תמיד תוכלו לבחור את זו המוצלחת ביותר לדעתכם ולהשאיר באלבום את אלה שפחות.

מה היה לנו עד עכשיו?
צילומי סטילס
צלם עכשיו
עם יובל נגר
מתעניינים בצילום אירוע?
חייג עכשיו לטלפון:
צילומי דוגמנות
צילום אירועים
צילומי דוגמנות

בעולם האופנה, בוק של דוגמנות עשוי להוות כרטיס ביקור עבור כל מי שמבקש להיכנס לתחום זה ולנסות את מזלו בתור דוגמן (או דוגמנית). אולם, תמונות

קרא עוד »
צלם לפרסומת
צילום אירועים
צלם לפרסומת

בשנים האחרונות, הפכו צילומי פרסומת לאחד מכלי השיווק החזקים שיש, באמצעותם ניתן לצלם תמונות או סרטונים מיוחדים ואף אומנותיים ולהביאם לעריכה סופית שתקנה להם פן

קרא עוד »