צלם תינוקות

צלם תינוקות
Table of Contents

תחום הצילום הולך ומתפתח הודות לטכנולוגיה שמשתכללת עם השנים. סגנונות צילום שונים נכנסים לתודעה בקרב אנשים רבים, אשר פונים למקומות שעוסקים בצילום, כדי שיבצעו בשבילם צילומים מקצועיים ואף אומנותיים. בהקשר זה, תחום צילומי תינוקות מהווה כיום טרנד בקרב הורים שהביאו לעולם תינוק חדש ומבקשים לתעד רגעים יפים וחשובים עבורם, באמצעות צילומים מקצועיים.

 

צילומי תינוקות – מה הם כוללים

ככלל, צילומים מקצועיים מתבצעים לרוב על רקע תפאורה מיוחדת ועם תאורה מתאימה שמטרתן להקנות לצילומים תוצאה ייחודית ושונה משל צילום חובבני.

בצילומי תינוקות, בנוסף לתאורה ולתפאורה המיוחדת, יש שימוש גם בתלבושות ובאלמנטים נוספים המותאמים לתינוקות ואמורים להדגיש פרטים מיוחדים שישתקפו בתמונה. בשל עובדה זו, צילומים תינוקות עשויים להיות תהליך מעט מורכב, אשר מטרתו ליצור תמונות ייחודיות שיהוו זיכרון מתוק עבור משפחתו של התינוק.

 

באיזה שלב ניתן להגיע לצילומי תינוקות

צילומי תינוקות שמתבצעים בשבועיים הראשונים ללידתם נקראים בשפה המקצועית צילומי ניו -בורן. עבור הורים רבים, קיימת חשיבות גבוהה לתעד את הרגעים עם תינוקם, כבר בתקופה הראשונית הזו. אולם, צילומי תינוקות יכולים להתקיים בכל גיל של התינוק והם יכולים לתעד רגעים יפים וחשובים גם בשבועות המאוחרים יותר שלאחר לידתו.

יתרה מכך, ישנם הורים אשר צילמו את תינוקם בצילומי ניו – בורן, כשנולד ואף חזרו לצילומים נוספים כעבור תקופה, לאחר שגדל קצת.

 

צילומי תינוקות – מה הם דורשים

באופן כללי, תהליך של צילומים דורש סבלנות ומקצועיות מצד הצלם וכשמדובר בצילומי תינוקות, המשימה מורכבת אף יותר. למעשה, בכדי להגיע לתמונות מוצלחות, יש לקחת בחשבון כמה דברים חשובים:

  1. בשל העובדה שמדובר בתינוק, עשוי לקרות מצב שהוא אינו משתף פעולה ולכן תהליך הצילום עשוי להיות קשה יותר. לפיכך, הצלם (או הצלמת) צריך להכיל סובלנות רבה שתלווה אותו במהלך הצילומים ותסייע לו להשיג תמונות טובות ומקצועיות.
  2. כדאי לתכנן מראש את זמן הצילומים, כך שיתאים לסדר יומו של התינוק. פרמטר זה חשוב מאוד בכדי להצליח לתעד את התינוק בזמן שהוא ערני ובמצב רוח טוב.
  3. מומלץ לבצע את הצילומים לאחר שהתינוק אכל וישן טוב, בכדי שהתמונות המתקבלות תצאנה חיוביות ושמחות ככל הניתן.
  4. בנוסף, כדאי להכין מראש תכנית צילום מסודרת, שעל פיה יבוצעו הצילומים.
  5. יש להכין מראש גם את הבגדים שאותם אמור ללבוש התינוק, כך שבזמן הצילומים לא תצטרכו לבזבז זמן יקר בבחירת ביגוד.
  6. גם תמונות של תינוק ישן עשויות להיות יפות ואפילו אומנותיות ולפיכך, אם הגעתם לסיטואציה בה התינוק נרדם, תוכלו גם ממנה להפיק תוצאות טובות.
  7. הכינו מראש גם את הרקע והתפאורה לצילומים, על מנת לייעל את זמני הצילום. מומלץ גם להכין לתינוק צעצועים שהוא אוהב, על מנת לגרום לו לחייך ולצחוק במהלך הצילומים.
  8. ההמלצה היא להשתמש ביצירתיות ולהתכונן מראש – לבצע כמה אפשרויות של צילומים ומזוויות שונות, על מנת שתוכלו לבסוף לבחור את התמונות המוצלחות ביותר מבין כולן.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מפריד
מפריד
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor